This paragraph should be hidden.
Minnie
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Minnie Mouse Maracas call for lots of noise
Hand out Minnie Mouse Maracas to your birthday child and their friends so they can make their own music
Plastic Minnie Mouse-shaped maracas feature Minnie's and Daisy's faces on both sides
Tiny plastic beads inside make a festive rattle
Made from plastic
Measures 6" x 3.5"
Includes 2 per package
| Part Number | 928100 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Character Name(s) | Minnie Mouse |
| Colour(s) | Purple, Red |
| Consumer Pack Size | 2 |
| Language | English |
| Number of Pieces | 2 |
| Package Depth (cm) | 0.92 cm |
| Package Depth (in) | 0.36 in |
| Package Height (cm) | 1.00 cm |
|---|---|
| Package Height (in) | 0.39 in |
| Package Weight (kg) | 0.05 kg |
| Package Weight (lb) | 0.11 lb |
| Package Width (cm) | 1.00 cm |
| Package Width (in) | 0.39 in |
| Primary Material | Plastic |
| Theme | No Theme |
Only Show Differences | Currently Viewing | ||||
| Ratings | |||||
| Accessories List | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | |
| Advanced Features | No Advanced Features | ||||
| Character Name(s) | Minnie Mouse | No Character | Spider Man | No Character |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
No, I do not recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
Originally posted on partycity.com
