Final Week - Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.



Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
LEGO® Marvel Captain America and Hydra Face-Off (76189) is a supercool, super-hero playset specially created to boost the imagination, dexterity and building confidence of youngsters aged 4 and up
Includes Captain America and Hydra agent minifigures, plus a buildable motorcycle and a disc shooter with detachable blaster
Kids push Captain America on his powerful motorcycle and battle an evil Hydra agent – just like in Marvel Studios’ Avengers: Age of Ultron – and dream up endless super-hero adventures of their own
A large Starter Brick and simple building steps ensure kids aged 4 and up can build with confidence as they assemble Captain America’s chunky-wheeled motorcycle
The motorcycle measures over 1.5 in. (4 cm) high, 4.5 in. (11 cm) long and 1.5 in. (4 cm) wide, big enough for epic adventures and perfectly sized for small hands to pick up and play with
| Part Number | 6332676 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | STEM Qualified |
| Character Name(s) | Other |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 99 |
| Package Depth (cm) | 4.60 cm |
| Package Depth (in) | 1.81 in |
| Package Height (cm) | 12.20 cm |
|---|---|
| Package Height (in) | 4.80 in |
| Package Weight (kg) | 0.10 kg |
| Package Weight (lb) | 0.23 lb |
| Package Width (cm) | 14.10 cm |
| Package Width (in) | 5.55 in |
| Primary Material | Mixed Material |
| Theme | Lego |
5 starsstars
4 starsstars
3 starsstars
2 starsstars
1 starstars
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.

When you visit any website, it may store or retrieve information on your browser, mostly in the form of cookies. This information might be about you, your preferences or your device and is mostly used to make the site work as you expect it to. The information does not usually directly identify you, but it can give you a more personalized web experience. Because we respect your right to privacy, you can choose not to allow some types of cookies. Click on the different category headings to find out more and change our default settings. However, blocking some types of cookies may impact your experience of the site and the services we are able to offer.
Canadian Tire Privacy Charter
These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems. They are usually only set in response to actions made by you which amount to a request for services, such as setting your privacy preferences, logging in or filling in forms. You can set your browser to block or alert you about these cookies, but some parts of the site will not then work. These cookies do not store any personally identifiable information.
These cookies may be set through our site by our advertising partners. They may be used by those companies to build a profile of your interests and show you relevant adverts on other sites. They do not store directly personal information, but are based on uniquely identifying your browser and internet device. If you do not allow these cookies, you will experience less targeted advertising.
These cookies allow us to count visits and traffic sources so we can measure and improve the performance of our site. They help us to know which pages are the most and least popular and see how visitors move around the site. All information these cookies collect is aggregated and therefore anonymous. If you do not allow these cookies, the aggregated data will not include your visit.
These cookies enable the website to provide enhanced functionality and personalisation. They may be set by us or by third party providers whose services we have added to our pages. If you do not allow these cookies then some or all of these services may not function properly.