Final Week - Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.
Proudly Canadian


Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
LEGO® City People Pack - Outdoor Adventures includes 14 adult and child LEGO® minifigures, plus baby and eagle figures
Features a mountain bike, dinghy, tent with opening flap, mountain wall, log pile and a signpost
Accessory elements include two paddles, camera, lantern, backpack, three helmets, two life jackets and a fish
Tent measures over 1” (5 cm) high, 2” (6 cm) wide and 2” (6 cm) deep
Mountain wall measures over 2” (7 cm) high, 1” (3 cm) wide and 1” (3 cm) deep
Dinghy measures over 3” (9 cm) long and 1” (5 cm) wide
Ages 5-12
Includes 164 pieces
| Part Number | 6212476 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 164 |
| Package Depth (cm) | 6.10 cm |
| Package Depth (in) | 2.40 in |
| Package Height (cm) | 19.10 cm |
| Package Height (in) | 7.52 in |
| Package Weight (kg) | 0.29 kg |
| Package Weight (lb) | 0.64 lb |
| Package Width (cm) | 26.21 cm |
| Package Width (in) | 10.32 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Language | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | |
| Number of Pieces | 164 | 685 | 276 | 184 | 122 | |
| Package Depth (cm) | 6.10 cm | 7.10 cm | 6.20 cm | 6.10 cm | 4.60 cm |