This paragraph should be hidden.
Pick up available 06:00 p.m., Mar 25
Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
This Browning rubber squirrel toy is perfect for active pups looking for something durable to chew on or toss around the yard. Made from solid rubber that's meant to withstand heavy chewing, this toy will provide your dog with a long-lasting plaything without you worrying about it falling apart after a few tugs. The non-toxic material ensures your furry friend's safety while they chase after their new favorite squirrel toy. Keeping pup entertained has never been easier or more durable.
Browning Rubber Squirrel Dog Toy is perfect for playing fetch or for your dog to chew on
Made of solid, durable rubber for extra durability
Non-toxic
| Part Number | P00039320199 |
|---|---|
| Pet Accessory Type | Seasonal Gift |
| Primary Material | Rubber |
| Number of Pieces | 1 |
| Colour | Brown |
| Pet Type | Dog |
| Recommended Pet Size | One Size |
| Advanced Features | Durable |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Power Source | No Power Source Required |
| Life Stage | All Life Stages |
|---|---|
| Assembled Height (in) | 5.98 in |
| Assembled Length (in) | 3.98 in |
| Assembled Width (in) | 2.83 in |
| Assembled Weight (lb) | 1.57 lb |
$62.85$95.97
No, I do not recommend this product.
No, I do not recommend this product.
