This paragraph should be hidden.
Werther's
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Werther's Original Vanilla Soft Èclair Caramels are perfect for sharing with family and friends or filling your candy bowl
Made with fresh cream and butter, along with European made, creamy caramel with a vanilla filling
Individually wrapped
Size: 116 g
| Part Number | 530575-70 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Certifications | No Certifications |
| Flavour | Caramel, Vanilla |
| Gum and Candy Type | Chewy Candy |
| Ingredients | Butter, Milk, Sugars |
| Net Weight (g) | 116.00 g |
| Number of Pieces | 18 |
| Package Depth (cm) | 3.00 cm |
| Package Depth (in) | 1.18 in |
| Package Height (cm) | 20.00 cm |
|---|---|
| Package Height (in) | 7.87 in |
| Package Weight (kg) | 0.12 kg |
| Package Weight (lb) | 0.26 lb |
| Package Width (cm) | 14.00 cm |
| Package Width (in) | 5.51 in |
| Primary Colour | Multi-Colour |
| Product Weight (g) | 116.00 g |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | |
| Certifications | No Certifications | No Certifications | No Certifications | No Certifications | No Certifications | |
| Flavour | Caramel, Vanilla | Caramel | Caramel | Caramel | Caramel |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
