This paragraph should be hidden.
13 Fishing
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Little music-makers can unleash their creativity with the Fisher-Price® Laugh & Learn® Mix & Learn DJ Table™ activity center. This interactive toy features a piano with three engaging play modes, allowing kids to explore sounds, melodies, and rhythms. Packed with multiple motor activities and Smart Stages® learning levels, it adapts to your baby's growth, ensuring continuous fun. The legs can be removed for sit-at-floor play, then attached for standing DJ action as your little one learns and rocks out.
Music-themed activity table with 3 piano play modes, multi-colour lights, and 12 engaging fine motor activities for baby and toddler DJs to explore
100+ songs, sounds & learning phrases. Press the 8 piano keys, spin the light-up Puppy disc, or press the light-up number pad
3 Smart Stages® learning levels grow along with your baby and teach colours, shapes, numbers & counting, opposites, the alphabet and Spanish words
Record a fun message and hear the DJ mix it into a song
Helps foster fine motor skills, balance and coordination while introducing cause & effect to babies and toddlers ages 6 months to 3 years old
| Part Number | HRB59 |
|---|---|
| Accessories List | Battery |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group | 1+ |
| Battery Type/Battery Size | AA |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 6 |
| Package Depth (cm) | 13.20 cm |
|---|---|
| Package Depth (in) | 5.20 in |
| Package Height (cm) | 33.00 cm |
| Package Height (in) | 12.99 in |
| Package Weight (kg) | 1.50 kg |
| Package Weight (lb) | 3.31 lb |
| Package Width (cm) | 50.70 cm |
| Package Width (in) | 19.96 in |
| Primary Material | Plastic |
| Theme | No Theme |
Only Show Differences | |||||
| Ratings | |||||
| Accessories List | Battery | ||||
| Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | |
| Age Group | 1+ |
Originally posted on Mattel Shop
Originally posted on Mattel Shop
No, I do not recommend this product.
Originally posted on Mattel Shop
