This paragraph should be hidden.
Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Minnie Mouse Magnet Activity Kit lets your child play dress up with their favourite cartoon mouse whenever they want
Open up the cardstock booklet and they'll find two different pictures of Minnie Mouse and one of Daisy Duck
Each magnet is designed to look like a unique article of clothing, from dresses, to shoes, to bows, and more, and kids can use them to dress up the Disney characters however they like
Give this portable activity kit as a birthday gift or Christmas present
Includes large background scene measures 15.7" x 6.7" and small background scene measures 3.8" x 6.7"
Includes 50 magnets
| Part Number | 927885 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Character Name(s) | Minnie Mouse |
| Colour(s) | Pink, Purple, Black |
| Consumer Pack Size | 22 |
| Language | English |
| Number of Pieces | 22 |
| Package Depth (cm) | 21.92 cm |
| Package Depth (in) | 8.63 in |
| Package Height (cm) | 1.27 cm |
|---|---|
| Package Height (in) | 0.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.29 kg |
| Package Weight (lb) | 0.65 lb |
| Package Width (cm) | 13.46 cm |
| Package Width (in) | 5.30 in |
| Primary Material | Plastic |
| Theme | Minnie Mouse |
Only Show Differences | Currently Viewing | ||||
| Ratings | |||||
| Accessories List | No Accessories Included | ||||
| Advanced Features | No Advanced Features | ||||
| Character Name(s) | Minnie Mouse | Marshall, Chase, Skye | Spider Man | PAW Patrol |
