This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Fans of Ninjago will love the LEGO Ninjago Katana V11
Katana V11 features speed and attack modes, an opening minifigure cockpit, foldout boosters, 2 hidden spring-loaded shooters, opening storage compartment, gold-coloured ninja blades, and translucent flame-style exhaust elements
Fold out the boosters for attack mode and unleash the hidden spring-loaded shooters
Includes 2 minifigures: Kai and Luke Cunningham
257 pieces per set
| Part Number | 6212307 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 257 |
| Package Depth (cm) | 6.10 cm |
| Package Depth (in) | 2.40 in |
| Package Height (cm) | 19.10 cm |
| Package Height (in) | 7.52 in |
| Package Weight (kg) | 0.32 kg |
| Package Weight (lb) | 0.71 lb |
| Package Width (cm) | 26.21 cm |
| Package Width (in) | 10.32 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
