This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Swing the Tree House open and open the roof for easy play inside with the LEGO® Friends Adventure Camp Tree House
Features a Camp Tree House on 3 levels with living space, waterfall, turning bridge obstacle, tire swing, vine, slide and a climbing wall
The living space opens up and features opening windows, a kitchen with opening cupboard, sofa and stairs to an opening roof space for sleeping
Put on your helmet and use the grips on the climbing wall to make it to the trophy
Balance on the turning bridge and jump on the tire swing to reach the treetop platform
Suitable for ages 7-12
Includes: A helmet, trophy, flags, fishing rod, a camera, a book, saucepan, cup, chicken leg, marmalade, a lamp, Stephanie, Emma and Joy the camp leader mini-doll figures in Adventure Camp outfits, in addition to an eagle and a fox
Pieces: 726
| Part Number | 6135867 |
|---|---|
| Package Depth (cm) | 35.41 cm |
| Package Depth (in) | 13.94 in |
| Package Height (cm) | 9.40 cm |
| Package Height (in) | 3.70 in |
| Package Weight (kg) | 1.35 kg |
| Package Weight (lb) | 2.98 lb |
| Package Width (cm) | 37.80 cm |
| Package Width (in) | 14.88 in |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Package Depth (cm) | 35.41 cm | 6.10 cm | 7.10 cm | 7.20 cm | 7.60 cm | |
| Package Depth (in) | 13.94 in | 2.40 in | 2.80 in | 2.83 in | 2.99 in | |
| Package Height (cm) | 9.40 cm | 26.20 cm | 35.40 cm | 28.20 cm | 26.20 cm |
Yes, I recommend this product.
