This paragraph should be hidden.
Danson
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Get a real Agave plant look without the maintenance of a real plant with the Danson Potted Agave Plant
Potted in wood for a more natural and organic look
Use indoors only to maintain the delicate construction
Plant dimensions:: 20 D x 20 W x 23" H (50 x 50 x 58.4 cm)
| Part Number | CT17923 |
|---|---|
| Package Depth (cm) | 17.00 cm |
| Package Depth (in) | 6.69 in |
| Package Height (cm) | 17.00 cm |
| Package Height (in) | 6.69 in |
| Package Weight (kg) | 1.59 kg |
| Package Weight (lb) | 3.51 lb |
| Package Width (cm) | 58.42 cm |
| Package Width (in) | 23.00 in |
Only Show Differences | Currently Viewing | ||||
| Ratings | |||||
| Package Depth (cm) | 17.00 cm | 11.00 cm | 17.00 cm | 32.75 cm | |
| Package Depth (in) | 6.69 in | 4.33 in | 6.69 in | 12.89 in | |
| Package Height (cm) | 17.00 cm | 57.00 cm | 26.00 cm | 50.80 cm |
