This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Browning Hunt 'n' Gut Knife is the perfect hunting tool - dual blade folding knife
Drop point with gut hook and saw blade
Stainless steel with wooden handle
Corrosion resistant
| Part Number | 3220053 |
|---|---|
| Knife Type | Fixed Blade |
| Product Use(s) | Hunting |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Edge | Granton |
| Blade Length (in) | 39.37 in |
| Primary Material | Alloy |
| Handle Material | G10 |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Blades Included | Awl |
| Assembled Height (in) | 4.72 in |
|---|---|
| Assembled Length (in) | 4.72 in |
| Assembled Width (in) | 4.72 in |
| Closed Length (in) | 4.72 in |
| Colour | Multicolour |
| Locking Mechanism | Not Applicable |
| Opening Mechanism | Not Applicable |
