This paragraph should be hidden.
Studio Bathe
Other
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Urban Bathe Jackie Bathroom Tower Cabinet adds storage and style to your bathroom
Made of a solid hardwood construction
Features 3 Blum BluMotion soft-closing drawers
Pre-assembled
Available in a variety of finishes
Assembled Dimensions: 18 L x 18 W x 66 H" (45.7 x 45.7 x 167.6 cm)
| Part Number | 93 |
|---|---|
| Colour | Other |
| Material(s) | Glass, Marble, Wood |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 110 lb |
| Product Use(s) | Vanity, Indoor |
| Assembled Height (in) | 65.00 in |
| Assembled Depth (in) | 19 in |
| Assembled Width (in) | 18.00 in |
| Assembled Weight (lb) | 150.0 lb |
| Package Height (in) | 24.67 in |
| Package Depth (in) | 13.33 in |
|---|---|
| Package Width (in) | 8.00 in |
| Package Weight (lb) | 50.00 lb |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Material(s) | Glass, Marble, Wood | |||||
| Maximum Weight Capacity (lb) | 110 lb | |||||
| Product Use(s) | Vanity, Indoor |
