This paragraph should be hidden.
Up Seat
Out of stock at Leduc, AB
Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Contoured design for added comfort and safety
Soft and squishy
Non-slip "grippy" design
Made of 100% non-toxic materials
Easy-to-clean
Liquid-resistant
Safety buckle
Colour: Sage
| Part Number | 804 |
|---|---|
| Bed Mattress Size | Not Applicable |
| Assembled Width (in) | 17.99 in |
| Assembled Thickness (in) | 3.94 in |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Colour | Sage |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 50 lb |
| Material(s) | Polyurethane Foam |
| Inflation Method | Self Inflating |
| Product Use(s) | Not Applicable |
| Advanced Features | Assembly Not Required |
|---|---|
| Age Group(s) | Infant (3-12 Months) |
| Assembled Height (in) | 3.74 in |
| Assembled Weight (lb) | 4.6 lb |
| Inflation Height Style | Single High |
