This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Discover the enchanting world of Zuru Polly the Surprise Magic Bird Toy. This delightful talking bird brings magic to life as Polly sings, moves, and mimics your words. With a charming baby bird included, this interactive bird toy offers endless fun and surprises for children aged 3 and up.
Peek behind the curtain to reveal the world's most magical bird
Perform the magic trick, and Polly the Magic Bird comes alive
Polly really sings, moves and repeats what you say
Polly comes with a super cute, hatchable baby bird
Now 130% larger
Ages 3+
| Part Number | 9561 |
|---|---|
| Accessories List | Battery |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group | 3+ |
| Character Name(s) | Other |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 20.50 cm |
| Package Depth (in) | 8.07 in |
|---|---|
| Package Height (cm) | 33.10 cm |
| Package Height (in) | 13.03 in |
| Package Weight (kg) | 0.70 kg |
| Package Weight (lb) | 1.54 lb |
| Package Width (cm) | 20.50 cm |
| Package Width (in) | 8.07 in |
| Theme | Birthday |
