Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.



Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Amscan
Eco-Friendly White Sugar Cane Square Dessert Plates are extra-sturdy and can hold your favourite desserts
Made from 100% biodegradable sugar cane fibre
Microwave-safe and freezer-safe
Compostable small white plates are resistant to oil, leaks, and cuts
Dimensions: 6 1/2" x 6 1/2"
Includes 22 per pack
| Part Number | 660005.08 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Beige |
| Disposable Dish Type | Plates |
| Number of Pieces | 22 |
| Package Depth (cm) | 16.51 cm |
| Package Depth (in) | 6.50 in |
| Package Height (cm) | 3.81 cm |
| Package Height (in) | 1.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.20 kg |
|---|---|
| Package Weight (lb) | 0.45 lb |
| Package Width (cm) | 16.51 cm |
| Package Width (in) | 6.50 in |
| Primary Material | Paper |
| Product Capacity (gal) | 0.00 gal (US) |
| Product Capacity (l) | 0.00 l |
| Product Height (cm) | 3.81 cm |
| Product Height (in) | 1.50 in |
| Product Length (cm) | 16.51 cm |
| Product Length (ft) | 0.54 ft |
| Product Use(s) | Cold Food/Drink |
| Product Weight (g) | 0.20 g |
| Product Weight (ml) | 0.20 ml |
| Product Weight (oz) | 0.01 oz |
| Product Width (cm) | 16.51 cm |
| Product Width (in) | 6.50 in |
| Shape | Square |
| Theme | No Theme |
5 starsstars
4 starsstars
3 starsstars
2 starsstars
1 starstars
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on partycity.com