This paragraph should be hidden.
Vanguard
Out of stock at Leduc, AB
Out of stock at Leduc, AB
Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Enhance your fishing experience with the VanGuard Baitholder Bronze Fishing Hooks. Designed for reliability, these hooks provide a secure hold on bait, making them an essential tool for anglers seeking a successful catch.
Barbs for securing bait
Super sharp
Offset Shank
| Part Number | VHXBBR-2/CA |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Consumer Pack Size | 9 |
| Hook Colour | Bronze |
| Hook Sizes Included | 2/0 |
| Hook Type | Baitholder |
| Package Depth (cm) | 0.30 cm |
| Package Depth (in) | 0.12 in |
| Package Form | Bag |
| Package Height (cm) | 10.30 cm |
| Package Height (in) | 4.06 in |
|---|---|
| Package Weight (kg) | 0.00 kg |
| Package Weight (lb) | 0.01 lb |
| Package Width (cm) | 5.00 cm |
| Package Width (in) | 1.97 in |
| Product Use(s) | Open Water Fishing |
