This paragraph should be hidden.
Vanguard
Out of stock at Leduc, AB
Out of stock at Leduc, AB
Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Enhance your fishing experience with the VanGuard Baitholder Bronze Fishing Hooks. Designed for reliability, these hooks are perfect for securely holding bait, ensuring a successful catch every time. Their durable construction makes them a dependable choice for anglers of all skill levels.
Barbs for securing bait
Super sharp
Offset Shank
| Part Number | VHXBBR-1/CA |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Consumer Pack Size | 9 |
| Hook Colour | Bronze |
| Hook Sizes Included | 2/0 |
| Hook Type | Baitholder |
| Package Depth (cm) | 0.30 cm |
| Package Depth (in) | 0.12 in |
| Package Form | Bag |
| Package Height (cm) | 10.30 cm |
| Package Height (in) | 4.06 in |
|---|---|
| Package Weight (kg) | 0.00 kg |
| Package Weight (lb) | 0.01 lb |
| Package Width (cm) | 5.00 cm |
| Package Width (in) | 1.97 in |
| Product Use(s) | Open Water Fishing |
