Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.














UPPAbaby
Out of stock at Leduc, AB
Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
UPPAbaby
The Mamaroo Smart Swing is designed to move like you do, mimicking your natural motion to create the perfect place for baby to safely relax while you take a break. With five soothing motions, customizable speeds, and smart-home features, it adapts to your baby's needs while giving you the freedom to focus on yours.
Smart swing with intuitive controls, soothing motions, and trusted safety features
Over 400 customizable combinations through 5 unique motions and 5 adjustable speeds
Patented MultiMotion Technology that mirrors your motions
Soft newborn insert provides extra comfort and support from day one
Four calming sounds to soothe baby and create a peaceful environment
Engaging mobile with spinning toy balls in colors and patterns that support fine motor skills
| Part Number | 2001MRONAJKE |
|---|---|
| Colour | Charcoal |
| Fabric Colour | Beige |
| Fabric Type | Polyester |
| Pattern Type | Solid |
| Material(s) | Fabric, Plastic |
| Seating Capacity | 1 |
| Number of Pieces | 10 |
| Advanced Features | Assembly Required, Foldable |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 25 lb |
| Product Use(s) | Indoor |
|---|---|
| Assembled Height (in) | 34.65 in |
| Assembled Depth (in) | 26 3/8 in |
| Assembled Width (in) | 13.62 in |
| Assembled Weight (lb) | 15.2 lb |
| Package Height (in) | 23.23 in |
| Package Depth (in) | 27.01 in |
| Package Width (in) | 9.72 in |
| Package Weight (lb) | 20.50 lb |
Only Show Differences | |||||
| Ratings | |||||
| Colour | Charcoal | ||||
| Fabric Colour | Beige | ||||
| Fabric Type | Polyester |
5 starsstars
4 starsstars
3 starsstars
2 starsstars
1 starstars
No, I do not recommend this product.
Originally posted on UPPAbaby.com
Originally posted on UPPAbaby.com
No, I do not recommend this product.
Originally posted on UPPAbaby.com
Originally posted on UPPAbaby.com
Originally posted on UPPAbaby.com

When you visit any website, it may store or retrieve information on your browser, mostly in the form of cookies. This information might be about you, your preferences or your device and is mostly used to make the site work as you expect it to. The information does not usually directly identify you, but it can give you a more personalized web experience. Because we respect your right to privacy, you can choose not to allow some types of cookies. Click on the different category headings to find out more and change our default settings. However, blocking some types of cookies may impact your experience of the site and the services we are able to offer.
Canadian Tire Privacy Charter
These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems. They are usually only set in response to actions made by you which amount to a request for services, such as setting your privacy preferences, logging in or filling in forms. You can set your browser to block or alert you about these cookies, but some parts of the site will not then work. These cookies do not store any personally identifiable information.
These cookies may be set through our site by our advertising partners. They may be used by those companies to build a profile of your interests and show you relevant adverts on other sites. They do not store directly personal information, but are based on uniquely identifying your browser and internet device. If you do not allow these cookies, you will experience less targeted advertising.
These cookies allow us to count visits and traffic sources so we can measure and improve the performance of our site. They help us to know which pages are the most and least popular and see how visitors move around the site. All information these cookies collect is aggregated and therefore anonymous. If you do not allow these cookies, the aggregated data will not include your visit.
These cookies enable the website to provide enhanced functionality and personalisation. They may be set by us or by third party providers whose services we have added to our pages. If you do not allow these cookies then some or all of these services may not function properly.