This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
The LEGO® Gabby’s Dollhouse Crafting with Baby Box set brings creativity to life for young builders. Featuring a Gabby mini-doll, Baby Box figure, and fun crafting tools like paint and scissors, this set inspires hands-on play. Kids can help Gabby design a mini version of her dollhouse, boosting fine motor skills and imagination. This set is ideal for fans of pretend play and DreamWorks Animation’s Gabby’s Dollhouse.
Specially designed to inspire the imaginations of girls and boys ages 4 and up
Pretend play toy – Kids help Gabby and Baby Box paint a picture and build a model of Gabby’s dollhouse, with help from a ladder for the characters to reach the high bits
Includes 60 pieces
The main craftroom measures over 3" (8 cm) high, 5" (13 cm) wide and 2.5" (6 cm) deep
| Part Number | 6470345 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | STEM Qualified |
| Age Group | 4+ |
| Character Name(s) | Other |
| Colour(s) | Assorted |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 60 |
| Package Depth (cm) | 4.60 cm |
| Package Depth (in) | 1.81 in |
|---|---|
| Package Height (cm) | 14.10 cm |
| Package Height (in) | 5.55 in |
| Package Weight (kg) | 0.20 kg |
| Package Weight (lb) | 0.44 lb |
| Package Width (cm) | 19.10 cm |
| Package Width (in) | 7.52 in |
| Primary Material | Mixed Material |
| Theme | Lego |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Accessories List | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | |
| Advanced Features | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | |
| Age Group | 4+ | 7+ | 7+ | 4+ | 4+ |

Originally posted on influenster.com

Originally posted on influenster.com

Originally posted on influenster.com

Originally posted on influenster.com
