This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
The Zuru Mini Brands Series 3 Surprise Collectible Toy, Ages 3+, is a treat for any mini collector. The toys feature all-new miniature versions of your favourite brands, packaged in a mystery capsule just waiting to be unveiled. Inside each capsule lies 5 mini collectibles ranging from mini shopping accessories like toy money and carts to mini versions of popular household brands. Once opened, arrange your miniatures to create a miniature toy store world. Recommended for ages 3 and up, this toy provides open-ended creative play and the thrill of the surprise element with each capsule.
The Zuru Mini Brands Series 3 Surprise Collectible Toy features never-before-seen additions to the Toy Mini Brands range
Unwrap, peel and reveal 5 mystery miniatures in every capsule
Collect the miniature shopping accessories including mini money, wheelie baskets, carts and shelves to create your own mini toy store
Recommended age: 3 years and above
| Part Number | 77351GQ1 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group | 3+ |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Yellow |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 6 |
| Package Depth (cm) | 8.50 cm |
| Package Depth (in) | 3.35 in |
|---|---|
| Package Height (cm) | 8.50 cm |
| Package Height (in) | 3.35 in |
| Package Weight (kg) | 0.08 kg |
| Package Weight (lb) | 0.18 lb |
| Package Width (cm) | 8.50 cm |
| Package Width (in) | 3.35 in |
| Primary Material | Plastic |
| Theme | No Theme |
Yes, I recommend this product.
