This paragraph should be hidden.
Grey
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Monarch Specialities Cubby Accent Table is ideal for small spaces
Simple transitional style side table in an elegant, laminate wood-look finish on all sides
Convenient deep, open cubby at the bottom is the perfect storage unit for magazines, TV remote, tablet and more
End table is supported with stylish and sturdy cross legs at each end with enough room on top for a small lamp, picture, or decorative object
Product Dimensions: 11.5" W x 23.5" L x 24" H (29.2 x 59.7 x 60.9 cm)
Package Dimensions: 15" L x 32" W x 6" H (38.1 x 81.3 x 15.2 cm)
Available in a variety of finishes
| Part Number | I 2131 |
|---|---|
| Colour | Grey |
| Shape | Rectangle |
| Material(s) | Engineered Wood, Laminated, MDF |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 107 lb |
| Certifications | No Certifications |
| Assembled Height (in) | 24.00 in |
| Assembled Depth (in) | 11 1/2 in |
| Assembled Width (in) | 23.50 in |
| Assembled Weight (lb) | 72.9 lb |
| Package Height (in) | 6.00 in |
|---|---|
| Package Depth (in) | 32.00 in |
| Package Width (in) | 15.00 in |
| Package Weight (lb) | 20.00 lb |
