Final Week - Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.

Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Moen Chateau 1-Handle Low Arc Side Kitchen Faucet features a chrome finish that is highly reflective for a mirror-like look to suit any decorating style
Single handle lever make it easy to adjust the water
Designed to be installed through 2 or 4 holes
Escutcheon included
Includes side sprayer for convenient cleaning around your entire sink
Colour: Chrome
| Part Number | 7430 |
|---|---|
| Faucet Type | Kitchen Faucet |
| Plumbing Finish | Chrome |
| Design Style | Transitional |
| Faucet Handle Quantity | 1 |
| Faucet Spray | Side Spray |
| Faucet Install | 4 Hole |
| Faucet Valve Type | Ceramic |
| Accessories List | Installation Hardware Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Faucet Flow Rate (l/min) | 5.68 l/min |
|---|---|
| Certifications | No Certifications |
| Assembled Length (in) | 15 1/2 in |
| Assembled Width (in) | 5.31 in |
| Assembled Height (in) | 1.03 in |
| Assembled Weight (lb) | 4.2 lb |
Only Show Differences | |||||
| Ratings |