This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
LEGO® Super Heroes Iron Skull Sub Attack will provide you with hours of fun and a bonus comic book for even more entertainment
The Hydra diver’s underwater jet has 2 harpoons
Find a way into the Iron Skull Sub and help Scuba Captain America escape from evil Hydra
The Iron Skull Sub features a red skull logo, opening cockpit, a cage with translucent-red opening door and chain attachment to drop down and trap Scuba Captain America, 4 stud shooters and a storage compartment for Iron Skull’s gear
Iron skull sub dimensions: 9 L x 4 W x 3" H (23 x 10 x 8 cm)
Hydra diver’s underwater jet dimensions: 1 L x 1 W x 1" H (2.5 x 2.5 x 2.5 cm)
Suitable for ages 7-14
Includes: Cuba Iron Man and Iron Skull’s thrusters for their hands and feet, Scuba Captain America and Hydra diver’s oxygen tank and flippers, Scuba Captain America’s shield and 4 minifigures: Scuba Iron Man, Scuba Captain America, Iron Skull, a Hydra diver and a comic book
Pieces: 335
| Part Number | 6137813 |
|---|---|
| Package Depth (cm) | 35.41 cm |
| Package Depth (in) | 13.94 in |
| Package Height (cm) | 7.01 cm |
| Package Height (in) | 2.76 in |
| Package Weight (kg) | 0.57 kg |
| Package Weight (lb) | 1.26 lb |
| Package Width (cm) | 19.10 cm |
| Package Width (in) | 7.52 in |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Package Depth (cm) | 35.41 cm | 4.60 cm | 4.60 cm | 7.60 cm | 6.20 cm | |
| Package Depth (in) | 13.94 in | 1.81 in | 1.81 in | 2.99 in | 2.44 in | |
| Package Height (cm) | 7.01 cm | 19.10 cm | 14.10 cm | 26.20 cm | 22.20 cm |
