This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Role-play different stories and scenarios with the LEGO Duplo Farm Pony Stable
Build a stable with opening door and tipping hay feeder
Accessories include a brush, bucket, pile of apples, trough, pitchfork, hay brick and a shovel, plus bricks decorated as a lantern, bridles and a stable sign as story starters
Includes 2 child LEGO® DUPLO® figures, plus 2 pony figures
59 pieces per set
| Part Number | 6213739 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 59 |
| Package Depth (cm) | 9.40 cm |
| Package Depth (in) | 3.70 in |
| Package Height (cm) | 26.21 cm |
| Package Height (in) | 10.32 in |
| Package Weight (kg) | 0.84 kg |
| Package Weight (lb) | 1.85 lb |
| Package Width (cm) | 38.20 cm |
| Package Width (in) | 15.04 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Language | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | |
| Number of Pieces | 59 | 450 | 373 | 86 | 3455 | |
| Package Depth (cm) | 9.40 cm | 7.60 cm | 6.10 cm | 4.50 cm | 13.20 cm |
