Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.


Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Ring in the holiday season with the fun 60201 LEGO® City Advent Calendar. There are 24 different buildable presents, one for each day of the holiday season, including a space shuttle, race car, drone, robot, Christmas tree, monster truck and much more.
Celebrate the holiday season with the fun LEGO® City Advent Calendar
Includes 5 LEGO® minifigures (including Santa!) and a husky dog figure
24 different items including vehicles, seasonal items and minifigures
Includes a chicken leg, 2 ice elements, 2 cupcakes and 4 cookies
Open a ‘door’ each day to reveal the day's present
Collect all the minifigures to add to your sets
| Part Number | 6212484 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | STEM Qualified |
| Character Name(s) | Other |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 313 |
| Package Depth (cm) | 7.06 cm |
| Package Depth (in) | 2.78 in |
| Package Height (cm) | 26.21 cm |
| Package Height (in) | 10.32 in |
|---|---|
| Package Weight (kg) | 0.44 kg |
| Package Weight (lb) | 0.97 lb |
| Package Width (cm) | 38.20 cm |
| Package Width (in) | 15.04 in |
| Primary Material | Mixed Material |
| Theme | Lego |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Accessories List | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | |
| Advanced Features | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | STEM Qualified | |
| Character Name(s) | Other | Other | Other | Other | Other |
5 starsstars
4 starsstars
3 starsstars
2 starsstars
1 starstars
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
No, I do not recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO