This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
LEGO® BrickHeadz™ Harry Potter™ & Hedwig™ are buildable construction characters featuring decorated eyes and authentic details from the Harry Potter and The Sorcerer’s Stone movie, including Harry’s round black spectacles and a magic wand
LEGO® BrickHeadz™ Harry Potter™ comes with his own buildable collector’s baseplate
Have fun growing your LEGO® BrickHeadz™ collection with other characters from the original movie Harry Potter and The Sorcerer’s Stone
Mash up your LEGO® BrickHeadz construction characters to create super-cool hybrids or your own amazing characters
Harry Potter™ stands over 2” (7 cm) tall without baseplate
Baseplate measures over 1” (4 cm) square
Ages 10+
Includes 180 pieces
| Part Number | 6212733 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 180 |
| Package Depth (cm) | 6.10 cm |
| Package Depth (in) | 2.40 in |
| Package Height (cm) | 12.19 cm |
| Package Height (in) | 4.80 in |
| Package Weight (kg) | 0.18 kg |
| Package Weight (lb) | 0.40 lb |
| Package Width (cm) | 14.10 cm |
| Package Width (in) | 5.55 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Language | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | |
| Number of Pieces | 180 | 499 | 764 | 868 | 518 | |
| Package Depth (cm) | 6.10 cm | 7.60 cm | 7.10 cm | 7.10 cm | 7.60 cm |
