This paragraph should be hidden.
Pick up available 09:00 a.m., May 11
Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Take the hassle out of your camping trips with Camco’s Easy Slip RV Sewer Elbow and 4-in-1 Adapter. Designed for easy connection of your RV black water hose, this accessory features a large internal diameter for better flow compared to other products. When it’s time to store your sewer hose, simply disconnect the adapter and slide the hose into your 4" bumper for convenient storage. It provides peace of mind on your travels.
Connects a hose to the dump station for convenient sewer management
Tapered end of the elbow accepts all 3" hoses and slip-over fittings ensuring compatibility
Adapter fits into 3" slip or 3", 3½" and 4" threaded pipe
Patented Spin-Lock technology ensures effortless connection without applying pressure
Made in the USA for superior quality and durability
| Part Number | 39144 |
|---|---|
| Package Depth (cm) | 11.28 cm |
| Package Depth (in) | 4.44 in |
| Package Height (cm) | 19.05 cm |
| Package Height (in) | 7.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.25 kg |
| Package Weight (lb) | 0.55 lb |
| Package Width (cm) | 20.19 cm |
| Package Width (in) | 7.95 in |
Pick Up is free at most stores (some stores require a minimum order value before tax)
Shipping fee is based on size and weight of products and distance from address to store
Same-Day Delivery costs $9.99 per order
Same-Day Delivery and Ship to Home are unavailable for tires and wheels
Most products can be returned or exchanged at any Canadian Tire store within 90 days of purchase
Some products are non-refundable and non-exchangeable
Special order hard parts and specific application automotive parts must be returned to original store of purchase
The return info outlined above may not apply to the product you are currently viewing. For complete details and exceptions, please refer to our Return Policy.
$43.98
