Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.

Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Daisy Oozing 3-D Can Target can help improve your shot and provides hours of backyard shooting fun
Three-dimensional can targets are fixed to a card
Targets are reusable, long-lasting and can withstand a number of BB shots
Every shot produces a flow of pink soy-based oozing slime which is non-toxic
Made with 100% biodegradable content and a recyclable outer shell
| Part Number | 990871-406 |
|---|---|
| Advanced Features | Self Sealing, Reusable, Non-Toxic, Portable, No Assembly Required |
| Advisory Information | In-Store Only |
| Assembled Depth (cm) | 5.08 cm |
| Assembled Depth (ft) | 0.17 ft |
| Assembled Depth (in) | 2.00 in |
| Assembled Height (cm) | 25.40 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.83 ft |
| Assembled Height (in) | 10.00 in |
| Assembled Length (cm) | 25.40 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.83 ft |
|---|---|
| Assembled Length (in) | 10.00 in |
| Assembled Weight (g) | 0.37 g |
| Assembled Weight (ml) | 0.37 ml |
| Assembled Weight (oz) | 0.01 oz |
| Assembled Width (cm) | 5.08 cm |
| Assembled Width (in) | 2.00 in |
| Assembled Width (mm) | 50.80 mm |
| Colour | Assorted |
| Minimum Distance (ft) | 0.00 ft |
| Minimum Distance (m) | 0.00 m |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 25.40 cm |
| Package Depth (in) | 10.00 in |
| Package Height (cm) | 5.08 cm |
| Package Height (in) | 2.00 in |
| Package Weight (kg) | 0.28 kg |
| Package Weight (lb) | 0.63 lb |
| Package Width (cm) | 25.40 cm |
| Package Width (in) | 10.00 in |
| Primary Material | Poly/Plastic |
| Target Form | 3D Anatomical |
| Theme | Abstract, Animals, Bull's Eye, Novelty, People |
| Weapon Type | Archery |
5 starsstars
4 starsstars
3 starsstars
2 starsstars
1 starstars
No, I do not recommend this product.