Final Week - Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.

Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Cuisinart Hurricane Blender features a 2.5 peak horsepower input motor for a variety of blending tasks
4-prong stainless steel blade - heavy-duty blade assembly
BlendLogix Smart Technology - senses load and adjusts speed for even blending
Electronic touchpad with LED illuminated controls: High, Low, Smoothie, Pulse and Ice Crush
LCD display with programmable timer
1.8L (60 oz.) BPA-free Tritan jar with soft grip handle
Quiet operation
| Part Number | CBT-1500C |
|---|---|
| Number of Speeds | 3 |
| Number of Pieces | 2 |
| Colour | Other |
| Wattage | 1654 W |
| Product Volume (L) | 2 l |
| Assembled Height (in) | 1.78 in |
| Assembled Depth (in) | 9 1/2 in |
| Assembled Width (in) | 11.26 in |
| Assembled Weight (lb) | 10.0 lb |
Only Show Differences |