This paragraph should be hidden.
Universal
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Make a spooktacular addition to your Halloween decorations with an Airblown® Inflatable Minion Bob! Dressed as a vampire for a night of trick-or-treating, our Minion Bob Halloween inflatable includes a jack-o'-lantern treat bag. This adorable Minions inflatable sets up in a flash for the easiest Halloween decorating ever. Be the talk of the block with a Minions Halloween inflatable! Includes everything needed for easy outdoor setup.
Inflatable features Bob the Minion in a vampire costume carrying a jack-o-lantern candy bag
Includes plug-in and stakes
Product dimensions: 2 feet 12 inches x 2 feet 10 inches x 1 foot 9 inches
| Part Number | 552655 |
|---|---|
| Accessories List | Stakes, Tethers, Adaptor |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 91.00 cm |
| Assembled Height (ft) | 2.99 ft |
| Assembled Height (in) | 35.83 in |
| Assembled Length (cm) | 87.00 cm |
| Assembled Length (ft) | 2.85 ft |
| Assembled Length (in) | 34 1/4 in |
| Assembled Width (cm) | 54.00 cm |
| Assembled Width (in) | 21.26 in |
|---|---|
| Assembled Width (mm) | 540.00 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | Not Applicable |
| Colour(s) | Yellow |
| Decoration Type | Inflatable props |
| Holiday | Halloween |
| License Name | Despicable me |
| Light Bulb Colour(s) | White |
| Light Bulb Type | LED |
| Light Up Indicator | Yes |
| Material(s) | Fabric, Metal |
| Number of Pieces | 1 |
| Occasion | Seasonal |
| Package Depth (cm) | 20.00 cm |
| Package Depth (in) | 7.87 in |
| Package Height (cm) | 23.00 cm |
| Package Height (in) | 9.06 in |
| Package Weight (kg) | 1.45 kg |
| Package Weight (lb) | 3.20 lb |
| Package Width (cm) | 13.00 cm |
| Package Width (in) | 5.12 in |
| Power Source | Plug In |
| Primary Colour | Yellow |
| Product Use(s) | Home |
| Sensor Type | Always On |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Halloween |
| Wattage | 26 W |
