This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Salt and Spice Tower Mix Bottle includes an assortment of essential herbs and spices for a variety of recipes
Choose from two different options - Salt or Spice Mixes
Salt Mixes: Rock Salt & Rosemary (256 g), Rock Salt & Black Peppercorns (280 g), and Rock Salt & Chilli Flakes (285 g)
Spice Mixes: Chicken Spice (95 g), BBQ Spice (137 g), and Italian Spice (55 g)
Each bottle has a metal screw cap
| Part Number | 40841-00006 |
|---|---|
| Dry Ingredient Type | Spice Mix |
| Package Form | Bottle |
| Net Weight (g) | 821 g |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Boullion Flavour | Vegetable |
| Assembled Height (in) | 12.99 in |
| Assembled Length (in) | 3.27 in |
| Assembled Width (in) | 3.27 in |
