This paragraph should be hidden.
Baby Alive
Out of stock at Leduc, AB
Out of stock at Leduc, AB
Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Kids can imagine teatime fun with six accessories for making a pretend pot of tea for the baby to drink. This set includes one Baby Alive diaper. After drinking pretend tea from the teacup, the doll will wet the diaper. The doll has a cute ponytail and comes with a comb accessory for brushing and styling.
Enjoy a magical tea party with Lala with this Bubbly Tea Party baby doll set
Add water to the tea kettle and place it on the pretend stovetop base, then press the button to see the water bubble
Tea party accessories comes with toy tea set including a teacup with cover and straw and a teabag that can be placed in water
After drinking pretend tea from her teacup, she'll wet her diaper
This doll with hair has a cute ponytail and a comb accessory for brushing and styling
Kids can imagine teatime fun with 6 accessories for making a pretend pot of tea for baby to drink
Includes 1 Baby Alive diaper
For ages 3+
| Part Number | G0608 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group | 3+ |
| Colour | Pink |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 9.80 cm |
| Package Depth (in) | 3.86 in |
| Package Height (cm) | 34.30 cm |
| Package Height (in) | 13.50 in |
| Package Weight (kg) | 0.66 kg |
|---|---|
| Package Weight (lb) | 1.45 lb |
| Package Width (cm) | 25.40 cm |
| Package Width (in) | 10.00 in |
| Primary Material | Plastic |
| Toy Figure Size (cm) | 28 cm |
| Toy Figure Size (in) | 11 in |

Originally posted on influenster.com

Originally posted on influenster.com

Originally posted on influenster.com

Originally posted on influenster.com

Originally posted on influenster.com
