This paragraph should be hidden.



Pick up available 12:30 p.m., May 26
Only 3 left
Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
The Barbie 2024 Getaway House sparks endless stories of sustainable living. This dollhouse comes with a Barbie doll and accessories to decorate the kitchen, bathroom, bedroom loft, and movie corner - many areas to bring imaginative adventures to life. As kids play, they'll spot eco-conscious details like recycling bins, plants, solar panels, and an electric vehicle, nurturing awareness of "green" habits. With this engaging playset, kids ages 3+ can dream their ideal green getaway while developing creativity and storytelling skills.
Comes with a Barbie doll, as well as charming accessories for decorating
Includes kitchen, bathroom, loft bedroom and movie corner to spark storytelling
Foldable for easy storage
Recommended for ages 3 years and up
Decor accessories including assorted dishware, 2 chairs, a towel, and a blanket add realistic detail and all sorts of play possibilities
Graphics like recycling and compost bins, plants, solar panels on the roof, and an electric vehicle can help make kids aware of "green" living habits!
| Part Number | HRJ77 |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group | 3+ |
| Colour | Multicolour |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 13 |
| Package Depth (cm) | 12.50 cm |
| Package Depth (in) | 4.92 in |
| Package Height (cm) | 32.60 cm |
| Package Height (in) | 12.83 in |
| Package Weight (kg) | 1.73 kg |
|---|---|
| Package Weight (lb) | 3.81 lb |
| Package Width (cm) | 36.50 cm |
| Package Width (in) | 14.37 in |
| Primary Material | Plastic |
| Toy Figure Size (cm) | 29 cm |
| Toy Figure Size (in) | 11 3/8 in |
Subtotal for 4 items$96.9$131.96
5 starsstars
4 starsstars
3 starsstars
2 starsstars
1 starstars

Originally posted on influenster.com

Originally posted on influenster.com

Originally posted on influenster.com

When you visit any website, it may store or retrieve information on your browser, mostly in the form of cookies. This information might be about you, your preferences or your device and is mostly used to make the site work as you expect it to. The information does not usually directly identify you, but it can give you a more personalized web experience. Because we respect your right to privacy, you can choose not to allow some types of cookies. Click on the different category headings to find out more and change our default settings. However, blocking some types of cookies may impact your experience of the site and the services we are able to offer.
Canadian Tire Privacy Charter
These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems. They are usually only set in response to actions made by you which amount to a request for services, such as setting your privacy preferences, logging in or filling in forms. You can set your browser to block or alert you about these cookies, but some parts of the site will not then work. These cookies do not store any personally identifiable information.
These cookies may be set through our site by our advertising partners. They may be used by those companies to build a profile of your interests and show you relevant adverts on other sites. They do not store directly personal information, but are based on uniquely identifying your browser and internet device. If you do not allow these cookies, you will experience less targeted advertising.
These cookies allow us to count visits and traffic sources so we can measure and improve the performance of our site. They help us to know which pages are the most and least popular and see how visitors move around the site. All information these cookies collect is aggregated and therefore anonymous. If you do not allow these cookies, the aggregated data will not include your visit.
These cookies enable the website to provide enhanced functionality and personalisation. They may be set by us or by third party providers whose services we have added to our pages. If you do not allow these cookies then some or all of these services may not function properly.

