Final Week - Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.







Pick up available 09:00 a.m., May 19
Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Bring home your favorite cuddly PAW Patrol pup for playtime rescue missions at home! Sitting at 6”, these huggable PAW Patrol plush feature everyone’s favorite rescue dogs in their classic uniforms, prepared for the next mission with accurate outfits from the hit cartoon. All facial details, including whiskers, eyes and mouths, are embroidered and safe for children ages 1 and up. All GUND PAW Patrol plush are surface-washable for easy, convenient cleaning and ship in a protective poly bag. Available Styles: Skye, Tracker, Liberty, Everest PAW Patrol, the hit animated preschool series by Nickelodeon, stars a pack of six heroic puppies led by a tech-savvy 10-year-old boy named Ryder. Together, they take on high-stakes rescue missions in Adventure Bay, teaching kids valuable lessons about problem-solving and teamwork along the way. Explore all our officially licensed GUND plush and complete your own PAWsome collection!
SOFT & HUGGABLE: This official PAW Patrol toy features surface-washable plush and soft, premium materials that meet our famous GUND quality standards. Our PAW Patrol plush are appropriate for ages one and up and ship in a protective poly bag.
GIFTS FOR KIDS: The GUND PAW Patrol collection from the hit cartoon features all your favorite characters from the courageous crew, making them perfect birthday gifts, stocking stuffers, and more! Give the gift of a lifetime of cuddles with a GUND.
QUALITY CUDDLES: Our award-winning stuffed animals and toys appeal to animal lovers everywhere, known for unmatched quality and huggable plush designs. From toddler toys to adults of all ages, GUND toys are perfect for play, collecting and cuddling.
Includes: 1 GUND PAW Patrol 6” Plush Toy, Poly Bag
NOTE: Colours and/or styles may vary in-store and are not guaranteed. For online orders, they are randomly selected during fulfillment.
| Part Number | 6061686 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Age Group | 1+ |
| Character Name(s) | PAW Patrol |
| Colour(s) | Multi-Colour |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 11.43 cm |
| Package Depth (in) | 4.50 in |
|---|---|
| Package Height (cm) | 17.78 cm |
| Package Height (in) | 7.00 in |
| Package Weight (kg) | 0.08 kg |
| Package Weight (lb) | 0.18 lb |
| Package Width (cm) | 11.76 cm |
| Package Width (in) | 4.63 in |
| Primary Material | Polyester |
| Theme | PAW Patrol |
Only Show Differences | ||||||
| Ratings | ||||||
| Accessories List | No Accessories Included | No Accessories Included | No Accessories Included | Battery | Battery | |
| Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | |
| Age Group | 1+ | 6m+ | 6m+ | 6m+ | 6m+ |
Subtotal for 4 items$62.03$68.06

When you visit any website, it may store or retrieve information on your browser, mostly in the form of cookies. This information might be about you, your preferences or your device and is mostly used to make the site work as you expect it to. The information does not usually directly identify you, but it can give you a more personalized web experience. Because we respect your right to privacy, you can choose not to allow some types of cookies. Click on the different category headings to find out more and change our default settings. However, blocking some types of cookies may impact your experience of the site and the services we are able to offer.
Canadian Tire Privacy Charter
These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems. They are usually only set in response to actions made by you which amount to a request for services, such as setting your privacy preferences, logging in or filling in forms. You can set your browser to block or alert you about these cookies, but some parts of the site will not then work. These cookies do not store any personally identifiable information.
These cookies may be set through our site by our advertising partners. They may be used by those companies to build a profile of your interests and show you relevant adverts on other sites. They do not store directly personal information, but are based on uniquely identifying your browser and internet device. If you do not allow these cookies, you will experience less targeted advertising.
These cookies allow us to count visits and traffic sources so we can measure and improve the performance of our site. They help us to know which pages are the most and least popular and see how visitors move around the site. All information these cookies collect is aggregated and therefore anonymous. If you do not allow these cookies, the aggregated data will not include your visit.
These cookies enable the website to provide enhanced functionality and personalisation. They may be set by us or by third party providers whose services we have added to our pages. If you do not allow these cookies then some or all of these services may not function properly.

