This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Honk if you’re a Jays fan! This MLB Montreal Expos Car Flag features a bold Expos logo and has a 19” long pole that keeps the flag securely attached to your car while you drive around showing your team spirit. Makes a great addition to your sports memorabilia collection as well as a great gift.
You can show off your team spirit with this officially licensed MLB Montreal Expos Car Flag
Features vibrant MLB team graphics
Comes with a 19" (48 cm) mounting pole
| Part Number | MLBCARFLGMON |
|---|---|
| Package Depth (cm) | 3.50 cm |
| Package Depth (in) | 1.38 in |
| Package Height (cm) | 45.00 cm |
| Package Height (in) | 17.72 in |
| Package Weight (kg) | 0.10 kg |
| Package Weight (lb) | 0.22 lb |
| Package Width (cm) | 5.50 cm |
| Package Width (in) | 2.17 in |
Pick Up is free at most stores (some stores require a minimum order value before tax)
Shipping fee is based on size and weight of products and distance from address to store
Same-Day Delivery costs $9.99 per order
Same-Day Delivery and Ship to Home are unavailable for tires and wheels
Most products can be returned or exchanged at any Canadian Tire store within 90 days of purchase
Some products are non-refundable and non-exchangeable
Special order hard parts and specific application automotive parts must be returned to original store of purchase
The return info outlined above may not apply to the product you are currently viewing. For complete details and exceptions, please refer to our Return Policy.
