This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
LEGO® BrickHeadz™ Anna & Olaf are buildable construction characters featuring BrickHeadz eyes and authentic details from the blockbuster Disney Frozen movie, including Anna’s magenta cape and Olaf’s carrot nose
Each LEGO® BrickHeadz construction character comes with its own buildable collector’s baseplate
Have fun growing your LEGO® BrickHeadz™ collection with other characters from the blockbuster Disney Frozen movie
Mash up your LEGO® BrickHeadz construction characters to create super-cool hybrids or your own amazing characters
Anna stands over 2” (7 cm) tall without baseplate
Baseplates each measure over 1” (4 cm) square
Ages 10+
Includes 201 pieces
| Part Number | 6225313 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 201 |
| Package Depth (cm) | 6.10 cm |
| Package Depth (in) | 2.40 in |
| Package Height (cm) | 12.19 cm |
| Package Height (in) | 4.80 in |
| Package Weight (kg) | 0.19 kg |
| Package Weight (lb) | 0.42 lb |
| Package Width (cm) | 14.10 cm |
| Package Width (in) | 5.55 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
Only Show Differences | Currently Viewing | ||||
| Ratings | |||||
| Language | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | |
| Number of Pieces | 201 | 383 | 1138 | 489 | |
| Package Depth (cm) | 6.10 cm | 6.20 cm | 7.20 cm | 7.10 cm |
