This paragraph should be hidden.
Vanguard
Out of stock at Leduc, AB
Out of stock at Leduc, AB
Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Enhance your fishing experience with the VanGuard Snelled Baitholder Hooks. Designed for versatility, these hooks are perfect for use with slip rigs and live bait, ensuring a reliable and efficient catch. With a generous pack of 60, you'll be well-equipped for your next fishing adventure.
Snelled with clear premium mono
Baitholder hooks secure bait
Straight-pull hookset position for slip rigs and live bait
60 pack
| Part Number | V8660/CA |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Consumer Pack Size | 60 |
| Hook Colour | Bronze |
| Hook Sizes Included | #2 |
| Hook Type | Snelled |
| Package Depth (cm) | 0.42 cm |
| Package Depth (in) | 0.17 in |
| Package Form | Bag |
| Package Height (cm) | 30.50 cm |
| Package Height (in) | 12.01 in |
|---|---|
| Package Weight (kg) | 0.03 kg |
| Package Weight (lb) | 0.07 lb |
| Package Width (cm) | 10.20 cm |
| Package Width (in) | 4.02 in |
| Product Use(s) | Open Water Fishing |
