This paragraph should be hidden.
Pick up available 09:00 a.m., May 11
Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Help your baby breathe easier with the Safety 1st Easy Clean Nasal Aspirator
Two pieces separate for quick and thorough cleaning
Clear tip helps you to see that aspirator is working
Comfortable design for a steady grip
Optimum suction
| Part Number | IH3130300 |
|---|---|
| Certifications | No Certifications |
| Colour | White |
| Number of Pieces | 2 |
| Package Depth (cm) | 4.50 cm |
| Package Depth (in) | 1.77 in |
| Package Height (cm) | 19.38 cm |
| Package Height (in) | 7.63 in |
| Package Weight (kg) | 1.00 kg |
| Package Weight (lb) | 2.20 lb |
| Package Width (cm) | 9.22 cm |
|---|---|
| Package Width (in) | 3.63 in |
| Personal Care Accessory Type | Aspirator/Ear Syringe |
| Primary Material | Plastic |
Originally posted on doreljuvenile.com
Originally posted on doreljuvenile.com
Originally posted on doreljuvenile.com
Originally posted on doreljuvenile.com
Originally posted on doreljuvenile.com
