This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Safety 1st Décor Stove Knob Covers features tinted plastic colouring that blends in with your home décor
No drill installation
Hinged lid for convenience during cooking
Heat resistant plastic
Universal design fits most stoves
| Part Number | HS147 |
|---|---|
| Lid/Closure Type | Bin Ring |
| Diameter (in) | 0.39 in |
| Opening Type | No Opening |
| Colour | Black |
| Primary Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Advanced Features | Child Resistant |
| Assembled Height (in) | 0.39 in |
| Assembled Depth (in) | 0.39 in |
| Assembled Width (in) | 0.39 in |
|---|---|
| Closure Type | Latch |
| Consumer Pack Size | 1 |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Lid/Closure Type | Bin Ring | |||||
| Diameter (in) | 0.39 in | |||||
| Opening Type | No Opening |
Originally posted on doreljuvenile.com
Originally posted on doreljuvenile.com
