Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.










Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Give your living room a high-end designer look with the dramatic elliptical shape of this Safavieh Wynton Retro Lacquer Coffee Table. Inspired by mid-century classics, this striking piece pairs a sleek white lacquer top with three sets of black iron hairpin legs.
Give your living room a high-end designer look with the dramatic elliptical shape of this coffee table
Inspired by mid-century classics, this striking piece pairs a sleek white lacquer top and three sets of black Iron hairpin legs
Colour: White/Black
Weight capacity: 48 lb (22 kg)
Size: 31.5" x 44" x 15.6" (80 x 111.7 x 39.6 cm)
| Part Number | FOX4215B |
|---|---|
| Colour | White |
| Shape | Rectangle |
| Material(s) | Wood |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 50 lb |
| Certifications | No Certifications |
| Assembled Height (in) | 15.60 in |
| Assembled Depth (in) | 31 1/2 in |
| Assembled Width (in) | 44.00 in |
| Assembled Weight (lb) | 20.3 lb |
|---|---|
| Package Height (in) | 7.00 in |
| Package Depth (in) | 48.00 in |
| Package Width (in) | 35.00 in |
| Package Weight (lb) | 33.00 lb |
Only Show Differences | |||||
| Ratings | |||||
| Colour | White | Black | Silver | Silver | |
| Shape | Rectangle | Round | Rectangle | Rectangle | |
| Material(s) | Wood | Glass | Glass | Glass |