This paragraph should be hidden.
S&T
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
s&t Dish drying mat cushions delicate dishes and stemware when they are drying
Provides superior absorbency, and holds 4 times its weight in water
Machine washable and made of a highly durable material
Dimensions: 16" W x 18" L (41 x 46 cm)
| Part Number | 585110 |
|---|---|
| Rug/Mat Type | Kitchen Mats |
| Colour | Grey |
| Pattern Type | Geometric |
| Primary Material | Polyester |
| Product Height (in) | 9.45 in |
| Product Width (in) | 2.00 in |
| Product Weight (lb) | 0.35 lb |
| Shape | Square |
| Carpet or Rug Texture | Smooth |
| Product Use(s) | Indoor |
|---|---|
| Consumer Pack Size | 6 |
| Advanced Features | Machine Washable |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
