This paragraph should be hidden.
Rugged Ridge
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Auto Services are available at your store
The Rugged Ridge Jeep NightHawk Light Brow gives your Jeep's front end a stylish and rugged upgrade. Made from high density ABS plastic for durability, this brow changes your factory grille while still being trail proven and road ready. Simple installation is a cinch, requiring no drilling and fitting all 2007 to 2018 Jeep Wrangler JK and JKU models. Now you can take on the road or the trail with confidence and a tougher look.
Rugged Ridge Jeep NightHawk Light Brow changes your factory grille to provide a stylish and unique touch to your Jeep's front end
Built from high-density ABS for added durability
Trail-tested and road proven
Easy installation with no drilling required
Fits: 2007-2018 Wrangler JK/JKU
Colour: Black
| Part Number | 12034.41PX8 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 12034.41PX8 |
| Package Depth (cm) | 121.92 cm |
| Package Depth (in) | 48.00 in |
| Package Height (cm) | 15.24 cm |
| Package Height (in) | 6.00 in |
| Package Weight (kg) | 1.36 kg |
| Package Weight (lb) | 3.00 lb |
| Package Width (cm) | 20.32 cm |
| Package Width (in) | 8.00 in |
Pick Up is free at most stores (some stores require a minimum order value before tax)
Shipping fee is based on size and weight of products and distance from address to store
Same-Day Delivery costs $9.99 per order
Same-Day Delivery and Ship to Home are unavailable for tires and wheels
Most products can be returned or exchanged at any Canadian Tire store within 90 days of purchase
Some products are non-refundable and non-exchangeable
Special order hard parts and specific application automotive parts must be returned to original store of purchase
The return info outlined above may not apply to the product you are currently viewing. For complete details and exceptions, please refer to our Return Policy.
