This paragraph should be hidden.

Black
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
Sign up to receive a notification when this product is back in stock.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Rejuvenate your living room or bedroom decor with this modern accent table in a smooth laminate finish for some fashionable style
Features a spacious storage drawer with a black metal handle and an open cubby, perfect for keeping essentials organized
Ideal as a nightstand in the bedroom or as an end table in the living room
Durably designed with solid wood legs and a practical, easy to clean top for quick clean-ups
Built to withstand daily use, ensuring it remains a stylish centerpiece in your home for years to come
Straightforward setup process with easy to assemble illustrated instructions
Product dimensions: 19" W x 15.75" D x 24" H (48.3 x 40 x 61 cm)
Drawer interior dimensions: 15.75" W x 11.5" D x 2.5" H (40 x 29.2 x 6.35 cm)
Available in a variety of trendy finishes/colours
| Part Number | I 3667 |
|---|---|
| Colour | Black |
| Shape | Rectangle |
| Material(s) | Engineered Wood, MDF |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Maximum Weight Capacity (lb) | 30 lb |
| Certifications | No Certifications |
| Assembled Height (in) | 24.00 in |
| Assembled Depth (in) | 15 3/4 in |
| Assembled Width (in) | 19.00 in |
| Assembled Weight (lb) | 26.0 lb |
|---|---|
| Package Height (in) | 6.00 in |
| Package Depth (in) | 19.00 in |
| Package Width (in) | 22.00 in |
| Package Weight (lb) | 29.00 lb |
Only Show Differences | |||||
| Ratings | |||||
| Shape | Rectangle | Rectangle | Rectangle | Rectangle | |
| Material(s) | Engineered Wood, MDF | MDF, Wicker | Laminated, Engineered Wood, Metal | Engineered Wood, Laminated, MDF, Metal | |
| Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features | No Advanced Features |
