Big Spring Tire Sale: SAVE UP TO 25%* on select tires and wheels from quality brands.
Shop NowThis paragraph should be hidden.

Amscan
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Amscan
Light-Up Diamond Ring features an oversize clear faceted plastic gem with a bright LED light inside, all mounted on a gold plastic ring
Twist the centre to make it shine and watch her light up at the same time
Made from plastic
One size fits most teens and adults
NOTE: Not for children under 3 years
| Part Number | 398116 |
|---|---|
| Accessories List | No Accessories Included |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 4.70 cm |
| Assembled Height (ft) | 0.15 ft |
| Assembled Height (in) | 1.85 in |
| Assembled Length (cm) | 10.92 cm |
| Assembled Length (ft) | 0.36 ft |
| Assembled Length (in) | 4 1/4 in |
| Assembled Width (cm) | 9.65 cm |
| Assembled Width (in) | 3.80 in |
|---|---|
| Assembled Width (mm) | 96.52 mm |
| Certifications | No Certifications |
| Character Name(s) | No Character |
| Colour(s) | Gold, Clear |
| Decoration Type | Other |
| License Name | Other |
| Light Up Indicator | Yes |
| Material(s) | Plastic |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Depth (cm) | 2.46 cm |
| Package Depth (in) | 0.97 in |
| Package Height (cm) | 1.82 cm |
| Package Height (in) | 0.72 in |
| Package Weight (kg) | 0.03 kg |
| Package Weight (lb) | 0.07 lb |
| Package Width (cm) | 2.29 cm |
| Package Width (in) | 0.90 in |
| Power Source | Not Applicable |
| Primary Colour | Gold |
| Product Use(s) | Decorative |
| Sensor Type | Not Applicable |
| Shape | Other |
| Sound Indicator | No |
| Theme | Hollywood |
| Wattage | 2 W |
Only Show Differences | Currently Viewing | ||||
| Ratings | |||||
| Accessories List | No Accessories Included | ||||
| Advanced Features | No Advanced Features | ||||
| Assembled Height (cm) | 4.70 cm |