This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
LEGO Technic BASH! Is an advanced build and play set that provides a rewarding building experience
Activate the powerful pull-back motor and watch the engine pop out of the car body on impact
Sturdy front bumper, large rear spoiler, and wide black rims with low profile tires
Fun red, black and grey colour scheme with cool racing stickers
Combine with the 42023 WHACK! model for extended racing action
Suitable for ages 7 to 14
Includes 139 pieces
| Part Number | 6210337 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 139 |
| Package Depth (cm) | 7.21 cm |
| Package Depth (in) | 2.84 in |
| Package Height (cm) | 14.10 cm |
| Package Height (in) | 5.55 in |
| Package Weight (kg) | 0.30 kg |
| Package Weight (lb) | 0.66 lb |
| Package Width (cm) | 26.21 cm |
| Package Width (in) | 10.32 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Language | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | |
| Number of Pieces | 139 | 450 | 373 | 104 | 333 | |
| Package Depth (cm) | 7.21 cm | 7.60 cm | 6.10 cm | 4.50 cm | 9.10 cm |
No, I do not recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
Yes, I recommend this product.
Originally posted on LEGO
