This paragraph should be hidden.
LEGO Star Wars
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
The LEGO® Star Wars™ Wookiee™ Gunship features movable wings, dual flick missiles and an open cockpit with space to seat a minifigure
Fire the stud shooter to attack the enemy
Makes a great addition to any micro fighter collectible set
As featured in the Star Wars Rebels animated TV series
Dimensions: 3 L x 3 W x 1" H (8 x 8 x 5 cm)
Suitable for ages 6-12
Includes: a Wookiee bow caster, an extra flick missile ammo and a Wookie minifigure
Pieces: 84
| Part Number | 6135703 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 84 |
| Package Depth (cm) | 4.60 cm |
| Package Depth (in) | 1.81 in |
| Package Height (cm) | 12.19 cm |
| Package Height (in) | 4.80 in |
| Package Weight (kg) | 0.10 kg |
| Package Weight (lb) | 0.22 lb |
| Package Width (cm) | 14.10 cm |
| Package Width (in) | 5.55 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
Only Show Differences | Currently Viewing | |||||
| Ratings | ||||||
| Language | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | |
| Number of Pieces | 84 | 700 | 616 | 1039 | 707 | |
| Package Depth (cm) | 4.60 cm | 9.10 cm | 9.10 cm | 9.40 cm | 5.70 cm |
