This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Lego Juniors Demolition Site lets you be part of the construction crew
Includes three construction crew mini-figures
Features three construction vehicles: dump truck, digger and demolition crane
Demolish or build the included building that's under constriction
Set pieces: 175
Suitable for ages: 4-7
| Part Number | 6175380 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 175 |
| Package Depth (cm) | 7.01 cm |
| Package Depth (in) | 2.76 in |
| Package Height (cm) | 19.10 cm |
| Package Height (in) | 7.52 in |
| Package Weight (kg) | 0.56 kg |
| Package Weight (lb) | 1.23 lb |
| Package Width (cm) | 35.41 cm |
| Package Width (in) | 13.94 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
Only Show Differences | Currently Viewing | ||||
| Ratings | |||||
| Language | Bilingual | Bilingual | Bilingual | Bilingual | |
| Number of Pieces | 175 | 450 | 373 | 1101 | |
| Package Depth (cm) | 7.01 cm | 7.60 cm | 6.10 cm | 9.40 cm |
