This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Load the helicopter onto the truck and head for the airfield with the LEGO® Creator Chopper Transporter
Helicopter comes with an orange, white and black color scheme
Truck comes with a green, dark-green and grey color scheme
Spin the rotors and take to the air
Offers fun and exciting building experience
Features a flatbed truck with 2 orange warning beacons and deep-tread tires, plus a helicopter with a tinted cockpit and spinning rotors
Suitable for ages 6-12
Pieces: 124
| Part Number | 6135648 |
|---|---|
| Package Depth (cm) | 19.10 cm |
| Package Depth (in) | 7.52 in |
| Package Height (cm) | 4.60 cm |
| Package Height (in) | 1.81 in |
| Package Weight (kg) | 0.18 kg |
| Package Weight (lb) | 0.40 lb |
| Package Width (cm) | 14.10 cm |
| Package Width (in) | 5.55 in |
Only Show Differences | Currently Viewing | ||||
| Ratings | |||||
| Package Depth (cm) | 19.10 cm | 6.20 cm | 5.90 cm | 7.10 cm | |
| Package Depth (in) | 7.52 in | 2.44 in | 2.32 in | 2.80 in | |
| Package Height (cm) | 4.60 cm | 22.20 cm | 26.20 cm | 35.40 cm |
