This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
Unleash a world of creativity with the different pieces available in the LEGO Classic Blue Creativity Box
Features a mix of classic LEGO® bricks and special elements for fun and exciting builds
Makes a great starter set for budding LEGO® builders
Includes more than 78 pieces in vibrant shades of blue and fun, bright colors
| Part Number | 6175644 |
|---|---|
| Language | Bilingual |
| Number of Pieces | 78 |
| Package Depth (cm) | 7.80 cm |
| Package Depth (in) | 3.07 in |
| Package Height (cm) | 9.09 cm |
| Package Height (in) | 3.58 in |
| Package Weight (kg) | 0.11 kg |
| Package Weight (lb) | 0.24 lb |
| Package Width (cm) | 12.19 cm |
| Package Width (in) | 4.80 in |
|---|---|
| Primary Material | Plastic |
