This paragraph should be hidden.
Unfortunately, this product is discontinued in your selected store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quebec residents: For information on maintenance and repair click here.
LED Household Bulbs feature instant on to full brightness and is suitable for damp locations
Energy efficient
100% mercury free
Not ultraviolet and consistent low heat is ideal for artwork
Up to 84% less energy than standard incandescent
Durable and long life
| Part Number | A80083010K/6 |
|---|---|
| Light Bulb Type | LED |
| Light Bulb Shape | A19 |
| Light Bulb Base Type | E26 - Medium Base |
| Light Bulb Colour(s) | Warm White |
| Wattage | 10 W |
| Light Bulb Wattage Equivalence | 60 W |
| Light Bulb Lumens Output | 800.00 lm |
| Light Bulb Life (hr) | 11000 h |
| Light Bulb Beam Spread (degrees) | 0 ° |
| Number of Pieces | 6 |
|---|---|
| Product Use(s) | Indoor |
